3D tisk kovových forem

Inovativní 3D tištěné formy

I u takového produktu jako jsou formy pro tváření trubek jsme v centru MSV Systems našli prostor pro inovace. Už od roku 2017 dodáváme klientům formy pro tepelné tváření a ohýbání prostřednictvím moderních technologií 3D tisku kovů.

Naše 3D tištěné formy jsou velmi přesné, na rozdíl od ruční výroby jich dokážeme v identickém provedení dodat neomezené množství kusů. Díky tomu je možné výrobu plně automatizovat.

Chci poptat řešení

3D tisk forma MSV Systems
3D skener MSV Systems

Mnoho výhod, žádná omezení

3D tisk nepřináší žádná omezení, je možné si zvolit jakýkoliv průměr i sílu stěny formy. Formy umíme skládat pomocí přírub z menších segmentů, finální forma nemá žádné omezení co do délky. Příruby také umožňují natáčení, zkracování nebo prodlužování přímých úseků bez nutnosti řezání. Provedení formy a pozici na rámu vždy přizpůsobujeme technologiím a standardům vyžadovaných zákazníkem.

Přesnost výroby formy s tolerancí +/- 0,1 mm
Přesnost formy po montáži +/- 1 mm
Výborná termální konduktivita (rychlá akumulace i odvod tepla)
Výborná mechanická odolnost formy včetně koroze odolnosti
Levná oprava formy nebo změna designu
Možnost automatizace
TI Fluid Systems logo
CooperStandard logo
Hanon Systems logo
VOSS logo
Denso logo

Výhody 3D tiskového řešení

Po více než 5 letech praktických zkušeností doporučujeme našim klientům pro jejich potřeby využití 3D tištěných forem pro tepelné tváření a ohýbání plastových trubek a gumových hadic. 
3D tisk ve srovnání s konvenční (ruční) metodou výroby forem umožňuje:

  • Dosažení perfektního tvaru a shody 1:1 s prototypem nebo 3D modelem
  • Reverse engineering: pomocí 3D scanneru dokážeme s vysokou přesností zajistit kopii původního dílu nebo celé formy
  • Každá forma má svůj 3D model, zákazník si může design formy prohlédnou ještě před výrobou
  • 3D model formy umožňuje bez omezení implementovat požadavky na změny nebo úpravy 
3D tiskárna MSV Systems

3D tištěné formy v praxi

automotive
3D tisk forma MSV Systems

Forma trubky pro rozvod chlazení baterií.

pharma, medical
Forma 3D tisk MSV Systems

Forma pro trubku plicního ventilátoru.

hvac
Forma 3D tisk MSV Systems

Forma pro tváření trubky výměníku tepla.

automotive
Forma 3D tisk MSV Systems

Forma trubky pro rozvod chlazení baterií.

Jak probíhá spolupráce?

Tvorba dat

Podle požadavků klienta navrhneme 3D model formy a připravíme veškeré podklady potřebné k výrobě. Vytvoříme cenovou nabídku, 3D model prezentujeme zákazníkovi a na základě konzultací dopracujeme finální návrh.    

Výroba

V MSV máme k dispozici 2 špičkové 3D tiskárny pro kovový tisk s kapacitou 300 forem měsíčně. Výroba probíhá v našich moderních prostorách, pro tisk forem využíváme kompozitní materiál – nerez 316SS + infiltraci bronzem. Součástí procesu výroby je i sintrování/vytvrzení formy až při teplotě 1300°C. Pro čistění forem máme k dispozici vibrační zařízení a pískovací linku. Vnitřky našich forem jsou ručně leštěné, abychom zabránili poškození finálního produktu ve formě.

Montáž

Montáž nebo kompletace formy a další operace jako je navaření či šroubování formy do rámu probíhá v našem provozu v Liberci. Součástí procesů je vždy i skenování formy 3D měřákem a její doladění. Ke každé formě tvoříme a poskytujeme měřící protokol.

Dodání zákazníkovi a servis

Součástí dodávky je vždy i zajištění veškeré logistiky spojené s dopravou k zákazníkovi. Podle potřeby klientů formy testujeme a dolaďujeme přímo v koncovém provozu. Úpravy nebo opravy forem mohou probíhat u zákazníka nebo v našem provozu.

Kontaktujte nás

Máte dotazy nebo poptávku? Obraťte se na naše odborníky. Sídlo společnosti najdete v Liberci, projekty realizujeme po celém světě. Hovoříme česky, anglicky a německy.

msv@msv-systems.cz +420 486 131 180

kontaktní formulář